Lietuvoje, kur senmerge tampama, galima sakyti, dar mokyklos suole, – kritinė padėtis, apie kurią neišgirsite pranešant per „Panoramą“. Ogi nebėra už ko tekėti! Šimtui puikių netekėjusių moterų tenka kokie aštuoni dar neemigravę vyrai: pirmas – vedęs, antras – išsiskyręs, trečias – pensininkas, ketvirtas – kunigas arba vienuolis, penktas – vaikas, šeštas pageidauja būti tik sugyventinis, o septintas gyvena su aštuntu. Senbernių kategorijos išskirti nebeverta, nes jų tokiomis aplinkybėmis turėjo likti tikrai menki nuošimčiai. O kur dar asocialūs asmenys arba įvairiausių rūšių dvasiniai ligoniai? Kad beveik visos Lietuvos merginos kažkada norėjo ištekėti už Marijono Mikutavičiaus galbūt reiškė ne tai, kad jis buvo geidžiamiausias viengungis, bet kad jis – dar viengungis. Prie lietuvių moterų vardų vis dažniau atsiranda elegantiškos prancūziškos ar net graikiškos pavardės. Drąsios moterys, kai pagalvoji… Ne kiekviena gi gali atlaikyt tapatybę iki pamatų sukrečiančius smūgius – Lietuvos nostalgiją, kitoj kultūrinėj ir socialinėj aplinkoj užaugusią anytą ar tai, kad vaikas į tave prabils svetima kalba. O susikalbėti su vyru skolintais žodžiais? Juk jaunoms šeimoms ne visada pavyksta susikalbėti net lietuviškai! Be to, anapus geležinės uždangos augusieji vaikystėje nežiūrėjo gerųjų animacinių filmukų – apie Brėmeno muzikantus ir ežiuką rūke…

Nelabai gal ir galvočiau apie tokius dalykus, jei nepažinočiau daugybės gražių, protingų, linksmų, žavių, nuoširdžių, nepriekaištingo skonio, norinčių turėti šeimas, mokančių auginti vaikus, kepti puikius kotletus bei obuolių pyragus netekėjusių merginų, narsiai slepiančių, kad pasimetė ir jau ima pavargti laukti.

Noriu joms pasakyt – jūs tikrai esat neįkainojamos, net jei šiandien ir nėra kas jums tą pasako. Nepasiduokit nevilčiai, nerimui ir neretai beširdiškai artimųjų psichozei bei svetimųjų spaudimui. Pagalvokite apie tai, kad santuokos sakramentas nėra paskelbtas nei svarbiausiu, nei privalomu, o gyvenimo vertė ir kokybė nuo ištekėjimo fakto tiesiogiai nepriklauso. Gyvenkit savo gyvenimą – jei nemokėsite to daryti netekėjusios, vargu ar kas, it mostelėjus burtų lazdele, pasikeis ištekėjus. O autentišką gyvenimą gyvenant nebūna gėda. Esate laisvos veikti krūvas įdomiausių bei puikiausių dalykų ir ne santuokoje – tą įrodo daugybė neeilinių netekėjusių merginų gyvenimų. Pagaliau gyvenimas žemėje vienkartinis – niekada gi daugiau nebebus tokio rudens.

Jei širdis žino, kad šeima – jūsų pašaukimas, – taip ir įvyks. Todėl mąstykite apie tai, kad bent jau mokėsite vertinti šeimą, kai ją turėsite. Tik kur rasti gerą vyrą? Tiesą sakant, nesu mačiusi nė vieno tikrai vyriško, išmintingo, protingo, gero, gražaus, turtingo ir ištikimo netikinčio vyro.

Reklama

2 mintys apie “Šerše le vyras

  1. Hmm… Nei pridurt nei atimt. Teisybė. Tačiau juk ne vyras keičia merginos likimą, ir ne mergina keičia vyro likimą. Tas dalykas yra šeima. O jei to nėra? Tai tikrai, kaip autorė sako, turite užpildyti savo pačios prasminga veikla. Geriausia: artimo naudai ir Dievo garbei.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s